Time Dergisi, Oscar ödüllü Andrew Stanton’un yönettiği “Wall-E” adlı animasyon filmini, “Yılın En İyi Filmi” ilan etti. “Synecdoche, New York”un ikincisi olduğu “Yılın En İyi 10 Filmi” listesinde “My Winnipeg” üçüncü sırada yer aldı. Listede, “Iron Man” (Demir Adamı) da var.

New York– Time dergisinin internet sitesinde yayınlanan “Yılın En İyi 10 Filmi” listesinin başında Oscar ödüllü senaryo yazarı-yönetmen Andrew Stanton‘un, çok sükse yapan “Wall-E” adlı animasyon filmi yer aldı.

Philip Seymour Hoffman‘ın başrolünü üstlendiği “Synecdoche, New York”un ikincisi olduğu listede Kanadalı yönetmen Guy Maddin‘in komedi-drama “My Winnipeg” filmi ise üçüncü sırada bulunuyor.

Yılın en iyi filmleri listesi için çok beğenilen Christian Mungiu‘nun “4 Months, 3 Weeks and 2 Days” filmi, Sean Penn‘in oynadığı “Milk”, ünlü yazar F. Scott Fitzgerald‘in kısa bir öyküsune dayanan, Bratt Pitt’li “The Curious Case of Benjamin Buton” adlı yapım da seçildi.

Listeye ayrıca, Danny Boyle‘nin, yoksulluk ile zenginliğinin biraraya geldiği Mumbai’de geçen bir hikayeyi konu alan “Slumdog Millionaire”, çizgi roman kahramanı “Demir Adamı” ndan esinlenen “Iron Man”, Wachowski kardeşlerinin “Speed Racer” filmi ve Alman Werner Herzog‘un yönettiği “Encounters At The End Of The World” de girdi.