Hadise – Hadise
Pasaj Müzik – 2008

Sözleri Sezen Aksu’ya bestesi kendisine ait “Deli Oğlan” şarkısı ile bu yaz radyolarda ve gece klüplerinde en çok çalınan parçalarından birinin sahibi Hadise’nin albümü, 24 Eylül’de müzik marketlerde yerini aldı.

Prodüktörlüğünü Yves Gaillard’ın üstlendiği “Hadise” albümünde, Deli Oğlan ve Aşkkolik dışındaki şarkıların söz ve besteleri Hadise ye ait. 17 şarkının yer aldığı albümün kayıtları Brüksel,mMilano ve İstanbul’da tamamlandı.

Müziğini “şehir müziği” olarak tanımlayan Hadise dünyadaki dans müzik trendlerini gündelik konuşma dilini kullandığı şarkı sözleri ile buluşturuyor.

Deli Oğlan’ın da içinde bulunduğu “Hadise” albümünün ikinci hiti “Aşkkolik” sonbaharda yine listelerde 1 numara olmaya aday… Sözleri Deniz Erten, bestesi Özgür Buldum’a ait Aşkkolik; enerjisi ve akılda kalıcı sözleri ile öne çıkıyor.

BİYOGRAFİ:
1985 yılında Belçika’da Anvers yakınlarındaki Mol kasabasında doğan Hadise, Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi aldıktan sonra, en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi. Müzik yapımcıları ve müzikseverler tarafından ilk olarak, Belçika’nın pop idol yarışması ‘‘Idool 2003’’te fark edildi.

Yarışmayı birincilikle bitirmiş olmasa da albüm teklifleri alan Hadise, ilk single’ı “Sweat”i 2004 yılında yayınladı ve single’ın hit olmasıyla müzik kanallarında klipleri sık sık gösterilmeye başlandı. Yurtdışında çıkardığı ikinci single’ı Stir Me Up (Kışkırt Beni-6 Mayıs 2005) ile tüm Avrupa’da farkedildi ve çıkış parçası “Stir Me Up”, pek çok Summer Hits albümüne girdi. Üçüncü single’ının adı olan Milk Chocolate Girl (Sütlü Çikolata Kız-9 Ekim 2005), daha sonra Hadise’nin lakabı haline geldi. Dördüncü single’ı Ain’t No Love Lost (13 Ocak 2006) albümündeki Ain’t No Love Lost adlı şarkının Burdayım adıyla Türkçe bir versiyonu oluşturuldu. Hadise’nin beşinci single’ı Bad Boy (Kötü Çocuk – 4 Ağustos 2006), yazın piyasaya sürüldü ve diğer albümler gibi o da dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldı. 3 Ekim 2007 tarihinde yeni single çalışması olan “A Good Kiss” adlı single ‘ı piyasaya çıkardı ve şarkının klibini İstanbul’da çekti.

Haziran 2008’de yurtdışında yayınlanan Hadise albümü ile müzik serüvenine devam eden sanatçı Sezen Aksu’nun sözlerini yazdığı Deli Oğlan şarkısı ve klibi ile 2008 yazında Türk radyolarında ve müzik televizyonlarında 1 numaraya kadar yükseldi.

1. Intro
2. Deli Oğlan
3. Aşkkolik
4. My man and the devil on his shoulder
5. My body
6. Prisoner
7. A good kiss
8. All together
9. Men chase women
10. Creep
11. Good morning baby
12. Don’t ask
13. Intimate
14. Busy bee
15. Comfort zone
16. Who am I ?
17. A song for my mother