Yazar Ayşe Kulin, Bodrum’daki imza gününde okuyucuları korsan kitap almamaları konusunda uyardı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi ve Bab-ı Ali Kitapevi tarafından, yazar Ayşe Kulin’in ”Türkan” kitabı için imza günü düzenlendi.

Kulin, Bodrum Bab-ı Ali Kitabevi’nde düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Her yaştan sevenlerinin katıldığı imza gününde Kulin, okurlarıyla sohbet ederek kitaplarını imzaladı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kulin, ”Türkan” adlı eserinin çok ilgi gördüğünü, belirterek, şöyle dedi:

”Kitapta tamamen Türkan Hoca’nın iç sesiyle konuştum. Bana Türkan Hoca’nın çok yakın bir arkadaşından gençliğinde yazışmış olduğu mektuplar geldi. Buradan esinlenerek Türkan Hoca’nın bilinmeyen yönlerini anlatarak hayatın içinden bazı resimleri aldım. Gösterilen ilgiden de çok memnunum. Bodrumlular Türkan hocalarını bugün de yalnız bırakmadılar.”

Kulin, ”korsan kitap” konusunda okuyuculardan duyarlı olmalarını istediğini belirterek, şunları söyledi:

”Korsan kitapların türemesi biraz da halka bağlı. Çünkü talep olmazsa arz da olmaz. Korsan kitap sadece yazara değil bir kitabın üstünde çalışan 20 kişiye zarar veriyor. Türkiye süratle bir ahlak erozyonuna uğramakta. Korsan kitap konusuna devletin mutlaka ciddi şekilde el atması lazım. Korsan kitabı aldığınız zaman karanlık bir güce katkı yapıyorsunuz. Korsan kitaplar konusunda halkın duyarlı olmasını bekliyorum.”