Hastanemiz

Hastanemiz 90 yatak kapasitesine sahip; Bolu, Ankara, Düzce, Karabük, Zonguldak, Kırıkkale ve Bartın illerine de hitap eden Bölge Hastanesi olup; 2006 yılında hizmete girmiştir.

Hastanemizde kadrolu 7 psikiyatrist, 4 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı ve 43 hemşire ve Sağlık Memuru ile ayaktan ve yatan hastalara psikiyatrik hizmet verilmektedir. Ayaktan tedavi yapılan polikliniklerimizde çoğunlukla Anksiyete Bozuklukları ( kaygı bozuklukları ) grubundan panik bozukluk, sosyal fobi, travma sonrası stres bozukluğu, obsessif kompulsif bozukluk ( saplantı-zorlantı bozukluğu ) gibi içimizden bir çoğunun yaşadığı ruhsal sıkıntılara; depresyon gibi çok sık rastlanan duygu durum bozukluklarına ağırlıklı olarak bakılmakta olup; çocuk ve ergenlerde sıklıkla rastlanan sınav kaygısı sorunu ile baş etme yöntemleri; evlilik içi problemlerde danışmanlık ve psikoterapi hizmeti de verilmektedir. Hafta içi mesai saatlerimiz 08.00-17.00 arası olup; 24 saat  kesintisiz acil poliklinik hizmeti verilmektedir.

Yatan hasta birimlerimizde daha çok psikotik hastalara yönelik tedavi uygulanmaktadır

1.Polikliniklerimiz: 

 7 psikiyatri uzmani,1 psikiyatri asistani,2 psikolog ve 1 sosyal hizmet uzmanindan olusan kadromuzla aktif olarak isleyen 8 poliklinigimiz mevcuttur.Haftanin her günü 8-17 saatleri arasinda poliklinik hizmeti sunmaktayız.Uzmanlarımız her  türlü psikiyatrik hastalık konusunda psikoterapi ve ilaç tedavisi uygulamaktadır. Sağlık kurulu polikliniğinde ise nöbetçi uzman hekim tarafından adli vakalar, mahkumlar muayene edilip, akli denge raporları düzenlenmektedir.

 

 2.Servislerimiz :

3 kapalı erkek, 1 kapalı  kadın servisimiz mevcut olup toplam 90 yatakla hizmet vermekteyiz. Bölge hastanesi olan hastanemiz Bolu, Ankara, Düzce, Karabük, Kırıkkale, Zonguldak ve Bartın illerine de hizmet vermektedir. Servislerimizde Şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar, duygudurum bozuklukları ve alkol bağımlılığı ağırlıkta olmak üzere tüm psikiyatrik bozuklukların tedavisi yapılmaktadır.

 

3. Elektrokonvülzif Terapi (EKT) Ünitemiz

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri anestezi uzmanı eşliğinde anestezili EKT uygulamamız Mart 2008’den itibaren faaliyete geçmiştir.

4.Acil Poliklinik ve Enjeksiyon Polikliniğimiz:

Haftanin 7 günü ve 24 saat hizmet vermektedir.

 

 

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi

Psikotik bozukluk tanısıyla izlenmekte olan hastaların rehabilitasyonu amacıyla el sanatları, resim ve müzik faaliyetleri yürüttükleri ve 3 hemşire, 1 sosyal hizmet uzmanı,1 psikolog ve haftalık psikiyatri uzmanlarının yürüttükleri poliklinik hizmetiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

 Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz;

Semerkant Mahallesi Aile Hekimliğinin olduğu binanın 1. katında hizmet vermektedir. (Eski 3 nolu Sağlık Ocağı)

Telefon No : 212 80 24

 

Gezici Ekip

1 psikolog,1 hemşire ,1 sağlık memuru ve lüzumlu hallerde konsültan hekimin de eşlik ettiği gezisi ekibimiz haftanın 3 günü evinden çıkmayan ve kontrollerine gelmeyen akut ya da kronik psikotik hastalara tedavi ulaştırmak ve takiplerinin sağlanması amacıyla hizmet vermektedir.Aile hekimleri ile koordineli bir şekilde çalısan ekibimiz Toplum Ruh Sağlığı Merkezine bağlı olarak da faaliyet göstermektedir.