Türkiye’yi Moskova’da düzenlenecek 54. Eurovision şarkı yarışmasında temsil etmeye hazırlanan Hadise, Belçika’da Flamanca yayın yapan devlet televizyonu VRT1’in geleneksel “Kanseri Yenmek” gecesine onur konuğu olarak katılarak, “Düm Tek Tek”i canlı olarak söyledi.

AA

BrükselHadise‘nin şarkısıyla başlayan, Belçika’nın önde gelen sanatçılarının katıldığı “Kanseri Yenmek” gecesinde çocuklara yönelik kanser araştırmaları için yaklaşık 1,6 milyon Avro para toplandı.

Hadise, 2 milyon Belçikalının izlediği canlı yayının ardından “Belçika’da ilk defa ‘Dün Tek Tek’i canlı okudum. Bunu çok özel bir programda yapabildim” diyerek, kanserle mücadeleye katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Eurovision şarkı yarışması için tanıtım çalışmaları hakkında da bilgi veren Hadise, Tarkan‘ın gelecek ay Romanya’da 60 bin kişiye vereceği konserde kendisini de sahneye davet ederek, seyircilere tanıtacağını ve desteklerini isteyeceğini anlattı.

Hadise, Moskova’da annesini de yanında görmeyi çok istediğini belirterek, “Annem bugüne kadar sadece 5 tane konserime gelmiştir. Ödül törenlerine gelmeyi hiç sevmiyor. (Kızım ablanları, kardeşlerini al siz gidin, ben evdeki koltuğumdan izlerim) diyor. Annemle şöyle anlaştık, eğer yarı finali geçersem, gelecek” dedi.

Yarışmaya katılacak diğer şarkılar arasında kendi parçasının “çok enerjik ve güçlü durduğunu” ifade eden Hadise, “Ben şarkıyı tamamlıyorum, şarkı da beni tamamlıyor. Bunu çok hissediyorum. Bu yüzden özgüvenim arttı. Çünkü şarkımla birlikte kendimi çok mutlu hissediyorum” diye konuştu.

Yarışma kıyafetiyle ilgili basında çıkan haberlerden “ismini kullanarak reklam yapmak isteyenleri” sorumlu tutan Hadise, “Herkes bunu bilsin istiyorum; Bugüne kadar kıyafet konusunda yazılan bütün haberler yalan. Haberlerde adları geçen hiçbir tasarımcıyı tanımıyorum” şeklinde konuştu.

Moskova’da giyeceği elbisenin “çiziminin yapıldığını fakat henüz tamamlanmadığını” belirten Hadise, “Kimin yapacağını ve kimin bu kıyafeti çizdiğini yakında açıklayacaklarını” söyledi.

Eurovision’un kendisini dünyaya tanıtma açısından iyi bir fırsat olduğunu ancak bununla yetinmek istemediğini kaydeden Hadise, sonucu ne olursa olsun yarışmanın ardından tanıtım çalışmalarını daha fazla ülkeyi kapsayacak şekilde sürdüreceğini bildirdi.

Hadise, Eurovision yarışması öncesinde tanıtım faaliyetleri dışında en çok ne yapmak istediğinin sorulması üzerine, “Anne ve kardeşlerimi görüp 2 gün aralıksız uyumak istiyorum. Çünkü yeterince uyumayınca sesim değişmeye başlıyor” dedi.