Sertab Erener ‘Rengarenk’ albümü ile müzik marketlerde

Sertab Erener ‘Rengarenk’ albümü ile müzik marketlerde ki yerini aldı. 17 parçadan oluşan ‘Rengarenk’ albümünde ‘Açık Adres’ şarkısı dinlenme rekorları kırıyor. İşte albümde yer alan şarkıların tümü…

Türkiye’de mayıs ayından itibaren sunulmaya başlanan Nokia’nın Comes With Music servisi müzik şirketleri ve sanatçılarla yaptığı anlaşmalar sayesinde üyelerine sevdikleri sanatçıların yeni albümlerini diğer dijital platformlardan önce ilk olarak Ovi Müzik katalogundan ücretsiz erişim olanağı sunuyor (Ovi Store’un En İyileri).

Sertab Erener’in yeni albümü Rengarenk ilk 15 gün Ovi Müzik katalogunda yer alacak.

Bu kapsamda Nokia’nın müzik servisi üyeleri 7 Haziran – 20 Haziran arasında Sertab Erener’in Rengarenk adlı yeni albümünün ücretsiz dijital versiyonunu öncelikli olarak indirebilecekler (Akıllı Telefonların En İyi 11’i).

Sanatçının merakla beklenen yeni parçalarının keyfini erkenden çıkarmaya başlayacak müzikseverler 1 yıl boyunca Ovi Müzik katalogunda sunulan milyonlarca ücretsiz şarkıdan da istedikleri kadar şarkıyı bilgisayarlarına ya da Comes With Music Edition mobil cihazlarına indirip dinleyebilecekler.

Sertap Erener ‘Rengarenk’ albümü ile müzik marketlerde ki yerini aldı. 17 parçadan oluşan ‘Rengarenk’ albümünde ‘Açık Adres’ şarkısı dinlenme rekorları kırıyor. İşte albümde yer alan şarkıların tümü…

Albümdeki Parçalar

01. Sertab Erener – Rengarenk – Açık Adres (Akustik)
02. Sertab Erener – Rengarenk – Asla
03. Sertab Erener – Rengarenk – Avare
04. Sertab Erener – Rengarenk – Ayrılık Ve Biz
05. Sertab Erener – Rengarenk – Bir Çaresi Bulunur
06. Sertab Erener – Rengarenk – Bir Damla Gözlerimde
07. Sertab Erener – Rengarenk – Bir Varmışım Bir Yokmuşum
08. Sertab Erener – Rengarenk – Bu Böyle
09. Sertab Erener – Rengarenk – Ego
10. Sertab Erener – Rengarenk – İkimiz Bir Fidanın
11. Sertab Erener – Rengarenk – İstanbul
12. Sertab Erener – Rengarenk – Koparılan Çiçekler (Akustik)
13. Sertab Erener – Rengarenk – Koparılan Çiçekler (Remıx) Burak Yeter
14. Sertab Erener – Rengarenk – Koparılan Çiçekler (Remıx) Davıd Saboy Ve Ozan Yılmaz
15. Sertab Erener – Rengarenk – Koparılan Çiçekler (Remıx) Phılıppe Laurent
16. Sertab Erener – Rengarenk – Koparılan Çiçekler
17. Sertab Erener – Rengarenk – Rengarenk

Sertab Erener, Türk pop şarkıcısı. 1990′lar ve 2000′ler boyunca sürekli albümlere imza atan sanatçı, ayrıca 2003 yılındaki Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’ye ilk birinciliği kazandırmıştır.

1964 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesinin adı Yücel, babasının adı Nizamettin’dir. 11 yaşında kolit hastalığına yakalandı. Işık Lisesi ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda şan eğitimi aldı ve okulunda başarılı bir soprano oldu. Mezun olduktan sonra çeşitli gruplarda ve Sezen Aksu’nun yanında vokalistlik yaparak profesyonel müzik yaşamına başlayan Erener, 1990′ların başında Sezen Aksu’nun desteğiyle adını duyurmaya başladı. Ayrıca Fahir Atakoğlu ile birçok reklam müziğini seslendirdi.

Bu arada 1989′da Sertab Altın ismiyle (İlk eşinin soyadı) Klip adlı grupla “Hasret”, 1990′da “Sen Benimlesin” şarkılarıyla iki kez Türkiye Eurovision elemelerine katıldı ancak Türkiye’yi temsil edemedi. İlk albümü olan Sakin Ol 1992 yılında yayınlandı albüm satışı 1 milyon barajını geçti. 1994′de Lâ’l ve 1997 ‘de Sertab Gibi yayımlandı. 1999′da SertaB Erener albümünü yayınladı. Bu albümde “Yanarım”,”Zor Kadın”,”Vur Yüreğim”,”Aşk” gibi sevilen şarkılar yer aldı. İlk 3 ayda 500.000 adet satan albümde Alaturka eser olan “Makber” ve Mozart’ın Queen of the Night aryasını seslendirdi. 2000 yılında Voice Male grubu ile Zor Kadın adlı şarkısını akapella tarzında söyledi ve dünya listelerinde şans aradı.

Aynı yıl Bu Yaz adlı teklisinde Ricky Martin ile söylediği Private Emotion ve Yunan sanatçı Mando ile yaptığı Aşk/Fos adlı düetlere yer verdi. Fikret Kızılok’un bestelediği Kumsalda adlı parçasıyla sunduğu son albümü Turuncu’yu 2001 Haziran ayında çıkardı. Sertab Erener 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Every Way That I Can adlı parçayla Türkiye’yi temsil etti ve Eurovision birincisi oldu. Eurovision birincisi olduktan sonra ilk İngilizce albümü olan No Boundaries‘i çıkardı. Bu albümün içindeki “Here I Am” adlı parça da büyük ilgi topladı.

2005 yılında çoğunluğunu kendi söz ve müziklerinin oluşturduğu Aşk Ölmez adlı albümüyle bu kez daha olgun ve kendi halinde şarkılarla gündeme oturan Erener, aynı yıl Eurovision için bir kez daha sahnedeydi. Everyway That I Can, Eurovision Şarkı Yarışması 50. Yıl özel gösterisinde, 50 yılın Eurovision birincileri arasında en iyi 9. şarkı seçildi. MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2007 de En İyi Türk Sanatçı dalında aday oldu. Rumeli Hisarı Konserleri’nde yıllar boyunca konserler verdi.

2009 İlkbaharı’nda sosyal iletişim siteleri Twitter ve Friendfeed’e üye olmuştur.

Demir Demirkan ile beraber kurduğu “Painted On Water” grubunun kendi adıyla yayımladığı ilk albümü 2009′da ABD’de ve Türkiye’de yayımlandı. ABD’de birçok yerde albüm tanıtım konserlerine çıktı ve büyük beğeni topladı. Aynı yıl Soner Sarıkabadayı imzalı “Bu Böyle” adlı teklisi ile yine sevenleriyle buluştu.

1990-1996 yılları arasında, pop müzik sanatçısı Levent Yüksel ile evli kalmıştır. 2009 Aralık ayında ise yine Soner Sarıkabadayı imzalı “Açık Adres” teklisini piyasaya çıkarttı. Bu Böyle single ile yeni bir tarz yakalayan şarkıcı yine Açık Adres single ile de haftalarca liste başında kalmayı başardı. 2010 yılının Şubat ayında dağıtılan Grammy ödülerine ilk olarak Amerika’da piyasaya sunduğu “Painted On Water” albümünün aday gösterilmesi için başvurmuştur.

Eurovision da alınan kötü sonuçların ardından artık yarışmaya katılan şarkı ve sanatçılar da köklü birçok değişimin olması gerektiğin kabul eden TRT 2003 yılında birçok başarılı çıkışı ve albüm satışları olan Sertab Erener’e Türkiye’yi temsil etmesi için teklif götürdüler. Bu teklifi kabul eden Sertab Erener TRT’nin de izni ve desteğiyle söz ve müziği Demir Demirkan’a ait, yarışmada çiftetelli ritmi kullanılarak oynan Everyway That I Can Yapabileceğim her şekilde parçası 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil ederek, Türkiye’ye Eurovision tarihinin ilk birinciliği kazandırdı. 2004 yılında düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’ınıda 2003 yılı birincisi Sertab Erener yaptı.