Organ nakli bekleyen hastaları, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberalın bir an önce serbest bırakılmasını istiyor. Karaciğer nakli yapılacak olan 11 yaşındaki Halime Sert, Sağlığıma kavuşmak istiyorumderken, bugün böbrek nakli yapılması planlanan Elif Sert adlı hasta da Özgürlüğüme kavuşacaktım. 3 aydır bu ameliyatı bekliyordumdiye konuştu.

Başkent Üniversitesi Hastanesinde Haberalın ekibinde yer alan Prof. Dr. Hamdi Karakayalı, iptal edilen ameliyatların bir karaciğer, iki böbrek nakli ile iki karaciğer tümörü ameliyatı olduğunu söyledi. Karakayalı, hastanede tüm sağlık hizmetlerinin herhangi bir aksama olmadan devam ettiğini belirterek Organ nakli bekleyen hastalarımızla konuştuk. Gözaltı süreci cuma günü tamamlanacak. Cuma gününe kadar bekleyeceğiz. Hastalarımızın isteği de bu yönde. Olası bir aksilik ve bu sürecin uzaması durumunda biz hastalarımıza gereken tedavileri uygulayacağızdiye konuştu.

‘Çok üzüldük’

 

Karaciğer nakli dün yapılması gereken, fakat ameliyatı iptal edilen 11 yaşındaki kız çocuğu Halime Sertin annesi Gülten Sert, yaklaşık 3 aydır kızının karaciğer naklini beklediğini kaydetti. Anne Sert, Haberalın gözaltına alınması çok kötü bir durum oldu bizim için. Çok üzüldük. Haberalın bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz. Böyle bir bilim adamının gözaltına alınmasına anlam veremiyorum dedi.

‘Sağlığıma kavuşacaktım’

 

Organ nakli ameliyatı iptal edilen 11 yaşındaki Halime Sert de çok üzüldüğünü ifade ederek Sağlığıma kavuşacaktım dedi. Haberalın en son geçen cumartesi günü yanına uğradığını anlatan Halime Sert, Benimle sürekli ilgileniyordu. Ben sağlığıma kavuşmak istiyorum. Doktorumun bırakılmasını istiyorumaçıklamasını yaptı.

Haberalın bugün böbrek nakli yapmayı planladığı Elif Yiğit adlı hasta da çok üzgün olduğunu söyledi. Özgürlüğüme kavuşacaktım, yeniden doğmuş gibi olacaktım diyen Yiğit, 3 aydır böbrek naklini beklediğini kaydetti.

Haberalın hastalarıyla yakından ilgilenen bir doktor ve çok iyi bir insan olduğunu belirten Yiğit, Hocamızın bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz. Bırakılsın ve hastalarının yanına gelsin. Burada kendisini bekleyen çok insan var diye konuştu.

Yiğit, gözaltı nedeniyle pek çok hastanın mağdur olduğunu ifade ederek Kınıyorumdedi.