“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında İzmir’de buluşacak dünya çocuklarına, Türkiye’yi Eurovizyon’da da temsil edecek olan Hadise, bir konser verecek.

İzmir“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında İzmir dünya çocuklarına ev sahipliği yapacak. TRT’nin 3. kez düzenlediği etkinlikler çerçevesinde binlerce minik konuk bu kez İzmir’de buluşacak. Bir hafta sürecek şenlikler boyunca dünyanın çeşitli ülkelerinden İzmir’e gelecek 2 bin 500 minik öğrenciye, İzmir Büyükşehir Belediye’since yaptırılan “Ulusal Doğal Yaşam Parkı” ev sahipliği yapacak.

Dünya televizyonlarınca yayınlanacak şenlikler süresince çocuklara 26 bin adet kumanya dağıtılacak, hafta boyunca, Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 2 vapur çocuklara körfez turu yaptıracak.

Türkiye’yi Eurovizyon’da temsil edecek olan Hadise, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk” bayramı programı kapsamında bu kez minikler için “Düm tek tek” diyecek. Hadise, 23 Nisan günü, Halkapınar Spor Tesisleri’nde bir konser verecek. Yine “Hepsi” gurubu 18 Nisan’da, sarkıcı Ege de, 19 Nisan’da konser verecek.