Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen 55. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi “We Could Be The Same” parçasıyla temsil edecek olan “Manga” grubu, 27 Mayıs’ta yapılacak ikinci yarı finalde 17. sırada, Telenor Arena kapalı futbol stadında sahneye çıkacak.

 Norveç’e Salı günü gelmesi beklenen grup, ilk provasını 19 Mayıs tarihinde yapacak.
Finalde olduğu gibi, bu yıl ilk kez yarı finallerde de seçim, yarısı SMS, diğer yarısı ülkelerin oluşturduğu jüri oylarıyla yapılacak.

Yarışmaya bu yıl, Lüksemburg, Macaristan, Andora, Çek Cumhuriyeti ve San Marino gibi ülkeler ya maddi sorunlardan ya da protesto amacıyla katılmıyor. Geçen yıl “We don’t wana Put-in” adlı parçayla Rusya’nın protestosuna uğrayan ve yarışmadan çekilen Gürcistan, bu yıl Oslo’da sahne alacak.

Öte yandan, yarışmanın yapılacağı alanın eski Oslo havalimanı olması dikkati çekiyor. Kontrol kulesinin yarışma salonu Telenor Arena ile yan yana olması değişik bir manzara sergiliyor.
Norveç’in birinci lig kulüplerinden Stabaek’ın da maçlarını oynadığı Telenor Arena, yaklaşık 23 bin kişilik kapasiteye sahip. Ancak Eurovision Şarkı Yarışması için 18 bin kişilik yer ayrıldığı, bu yılın ev sahibi olan Norveç’in resmi televizyon istasyonu NRK tarafından açıklandı.