Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Kültür Bakanı Talat Halman, ”Çağlar Boyu Türk Sanatları” adlı gösteriyle Ankara’ya konuk olacak. Gösteride, Kenter ile Halman, Türk kültürünün panoramasını yansıtan şiirler okuyacak.

AA

Ankara– Türk tiyatrosunun değerli ustaları arasında yer alan Yıldız Kenter ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Kültür Bakanı Talat Halman, Ankara’ya konuk olacak. ‘‘Çağlar Boyu Türk Sanatları” adlı gösteriyle başkentlilerle buluşacak olan isimler Türk kültürünün panoramasını yansıtan şiirler okuyacak.

Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversiteden onursal doktora sahibi de olan Yıldız Kenter, 16 Mart Pazartesi günü izleyiciyle buluşacak.

Hacettepe Senfoni Orkestrası başkentlilerle

Bu arada, Hacettepe Senfoni Orkestrası da yarın akşam Fransız Şef Dominigue Fanal yönetiminde sahne alacak.

Piyanist Hacıbaba Adiloğlu’nun solist olarak yer alacağı konserde, Honnegger’in ”Pastoale D’ete”, Rachmaninov’un ”Paganini’nin Bir Teması Üzerine Rapsodi” ile Mozart’ın ”40. Senfoni” isimli eserleri seslendirilecek.

Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M Salonu’ndaki konserin biletleri, Dost Kitabevi ile M Salonu Fuayesi’nden edinilebilecek.