Yeni yılın ilk ayında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sahnelerinde, tiyatro seyircilerini zengin bir program bekliyor olacak. Pek çok yeni oyun ve yeni projeler ile sanat sezonunu açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Ocak ayında 2’si yeni toplam 30 oyunla sahnede olacak.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları’nın yeni yıldaki ilk yeni projesi “Değişim Üçlemesi”, Ocak ayı süresince Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak. Her yaş grubundaki tiyatro izleyicisine yönelik olarak yazılan Değişim Üçlemesi, bir yetişkin oyunu, bir gençlik oyunu ve bir çocuk oyunundan oluşuyor. Franz Kafka‘nın Dönüşüm adlı romanından esinlenerek yazılan oyunu Turgut Denizer yönetti.

İBB Şehir Tiyatroları Ocak ayı programının diğer yeni oyunu ise, bir gençlik oyunu olan “Herşeyin Bir Sınırı Var”. Oyunda, iki ülkeyi ayıran sınırda görevli iki askerin, birbirlerine düşmanken gittikçe insani bir ilişki kurmaları ve dost olmaları anlatılıyor. Turgut Denizer’in yazdığı, Ümit Denizer‘in yönettiği “Herşeyin Bir Sınırı Var”, İBB. Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde izlenebilecek.
 

İBB. Şehir Tiyatroları Ocak ayı boyunca, “Benim Arkadaşım Yok” adlı çocuk oyununu, Stanislav Stratiev‘in yazdığı “Deri Ceket”i, Cahide Sonku‘nun trajik yaşam öyküsünün anlatıldığı “Dinmeyen Alkışlar”ı, Karen Blixen‘in aynı adlı romanından “Ölümsüz Öykü”yü, “Vişne Bahçesi”ni, Sait Faik‘in dünyasının anlatıldığı, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye”yi, “Keşanlı Ali Destanı”nı, Nâzım Hikmet‘in yazdığı, Mehmet Avdan‘ın yönettiği “İnek”i, Woody Allen komedisi “Tekrar Çal Sam”i, “Titanik Orkestrası”nı, “Maskeliler”i, “Balıkesir Muhasebecisi”ni, klasikleşen “Lüküs Hayat”ı ve daha birçok oyunu tekrar sahneye taşıyacak.