Hadise başarılı olur mu

Eurovision’a Hadise’nin gidecek olması yeni bir tartışmanın başlamasına neden oldu. Bazı müzik adamları Hadise’nin Belçika’da yaşaması ve çok genç olması nedeniyle tepki gösterirken, bazıları da genç şarkıcının yurtdışında yetişmesinin olumlu olacağını belirtiler.

HADİSE FOTOĞRAFLARI

TRT’de Genel Müdürü Şahin, Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Hadise ile ortak basın toplantısı yaptı.Şahin, “Hadise’nin hem şarkısına, hem kıyafetine, hem nasıl okuyacağına karışmayacağız. Böyle bir tarzımız yok” dedi.

Hadise Eurovision’da başarılı olur mu?
Çok başarılı olur

Başarısız olur

İlk 10’a girer

TRT’de düzenlenen basın toplantısında İbrahim Şahin, yoğun ilgilerinden dolayı basın mensuplarına teşekkür etti ve bu yıl Moskova’da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’na Türkiye adına Hadise’nin katılacağını hatırlattı.

Türkçe’yi isterim ama karar onun

Hadise’nin 3 şarkı seçip TRT’ye teslim edeceğini anlatan Şahin, bunların hangi dilde olacağının kararını sanatçıya bıraktıklarını kaydetti. Şahin, şarkı dili olarak Türkçe’yi tercih ettiğini, ama şarkının İngilizce olmasında da hiçbir sakıncan bulunmadığını dile getirerek, “Bu konuda kendisini serbest bırakıyoruz” dedi. Şahin toplantıda şarkıda Türk enstrümanlarının kullanılması konusundaki hassasiyetinin altını çizdi. Bir gazetecinin “Hadise’nin kıyafetiyle ilgili iddialar olduğunu” belirtmesi üzerine Şahin, “Bugüne kadar uyguladıklarım bundan sonrası için de cevap olur herhalde. Herhangi bir müdahalede bulunmadık. Hem şarkısına, hem kıyafetine, hem nasıl okuyacağına karışmayacağız” dedi.

Belçika kıskandı

Hadise ise, Belçika’dan henüz geldiğini belirterek, “Yorgunum ama aynı anda çok mutluyum. TRT gibi ben de çok heyecanlıyım. Ben Türkiye için çok güzel başarılar yakalamak istiyorum, bu bir gerçek ama tabii ki olmazsa da olmaz. O zaman da ’Aman Hadise hiç başaramadı’, ’Yok kıyafeti’ yorumları gelmesin hiçbirinizden” diye konuştu. Hadise, “Türkiye adına yarışıyorsunuz. Belçika’da bu anlamda bir kıskançlık var mı” sorusuna, “Evet var. Belçika basını her seferinde ’Neden Türkiye’ diye soruyor ve ’Maalesef seni kaçırdık’ diyorlar. Ama bu benim seçimim. Ben Türkiye adına yarışmak istiyorum” yanıtını verdi. Hadise, bir gazetenin İngilizce sorduğu soruya İngilizce yanıt verdi.