Bu yıl Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılacak 56. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek olan Yüksek Sadakat Grubu Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen törenle uğurlandı.

DEÜ Rektörlük Binası’ndaki konferans salonunda gerçekleştirilen törende, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Yüksek Sadakat Grubu üyelerine plaket ve çiçek verdi.

Törende konuşan grubun solisti Kenan Vural, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek iyi bir dereceyle döneceklerini belirterek, ”10 Mayıs Salı günü yarı finalde 19 ülkeyle yarışacağız. İlk 10’a girdiğimiz takdirde 14 Mayıs gecesi finalde ülkemizi temsil etmeye hak kazanacağız. İzmir’in bizim için ayrı bir önemi var. Dereceye girdiğimiz takdirde dönüş kutlamasını da İzmir’de yapacağız” dedi.

9 Eylül Üniversitesi Rektörü Füzün ise grubu İzmir Üniversiteleri olarak uğurlamaktan onur duyduklarını belirterek, ”Şarkının birinci olacağı inancındayız. Eğer ‘Live it up’ şarkısı birinci olursa 57. Eurovision şarkı yarışmasının İzmir’de yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Törene, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden ve Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik de katıldı.