Sunuculuğunu Toprak Sergen’in üstlendiği açılış töreninde konukları hareketli müzikleriyle New Orleans’ın köklü caz bandolarından Coolbone karşıladı

15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, dün akşam saat 20.30’da Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşen açılış töreniyle başladı. Gecenin başında konukları hareketli müzikleriyle New Orleans’ın köklü caz bandolarından Coolbone karşıladı. Sunuculuğunu Toprak Sergen’in üstlendiği açılış töreninde Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”; piyano, bas, davul ve saksofon gibi birçok müzik aletini ustaca çalan, Türk caz dünyasının büyük ismi Tuna Ötenel’e verildi. Törenin ardından mambonun en parlak yıllarından The Big Three grubunun vârisleri Machito Jr. ve Tito Rodriguez Jr.’in kurduğu The Big 3 Palladium Orchestra sahneye çıktı.

Bugün ise dört farklı etkinlik düzenleniyor. Ortaköy Meydanı ve çevresindeki sokaklarda saat 19.00’da Coolbone bandosu İstanbullularla buluşacak. Herbie Hancock saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde “The River Of Possibilities” adlı konser ile cazseverlerin karşısına çıkacak. The Big 3 Palladium Orchestra With Tito Rodriguez JR. And Machito JR. ise saat 21.00’de Esma Sultan Yalısı’nda mambo rüzgârları estirecek. Günün son etkinliği de Nardis Jazz Club’da saat 22.30’da Maffy Falay Quintet’in vereceği “Türkiye-İskandinavya Buluşması” adlı konser olacak.

0212 334 07 00