Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirip, modern bir formda sunan “Pink Martini”, yeni albümleri “Hey Eugene!”nin Avrupa turnesi kapsamında, 5, 6 ve 15 Temmuz tarihlerinde Türkiye ve KKTC’de hayranlarıyla buluşacak.

Pink Martini geliyorİSTANBUL – İlk albümleri “Sympathique” ve ardından çıkan “Hang on Little Tomato” ile dikkatleri üzerine toplayan “Pink Martini”, yeni albümleri “Hey Eugene!”in Avrupa turnesi kapsamında Türkiye’nin de konuğu olacak. Samurayların aşk şarkılarından, 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından, Brezilya sokak şarkılarına kadar geniş bir repertuara sahip “Pink Martiniö, Türkiye’de ve KKTC’de vereceği 3 özel konserle hayranlarıyla buluşacak.

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi edinen “Pink Martini”, birçok dilde hazırladıkları şarkılarla 5-6-15 Temmuz tarihlerinde Türkiye ve KKTC’de izleyenlerin karşısına çıkacak. Grup, 5 Temmuz saat 23.30’da Çeşme Babylon Alaçatı’da, 6 Temmuz saat 21.00’de “15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali” kapsamında Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde ve 15 Temmuz saat 21.00’de de “12. Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında, Salamis Antik Tiyatrosu’nda sahne alacak.

12 üyesiyle küçük bir orkestra halinde müzik yapan, “Pink Martini”nin üçüncü stüdyo albümleri “Hey Eugene!”, 14 Mayıs 2007 tarihinde tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de raflardaki yerini almıştı. 12 parçadan oluşan, Thomas Lauderdale ve China Forbes’un elinden çıkan “Hey Eugene!”in yapımcıları, “Biraz daha melankolik olan ilk iki albümümüze göre çok daha eğlenceli ve umut dolu” olarak tanımlıyor.

1994’te kuruldu

Pink Martini, piyanist Thomas M. Lauderdale tarafından sivil toplum örgütlerinin gösterilerinde dinleti vermek üzere 1994’te Portland Oregon’da kuruldu. Avrupa’daki ilk performansını Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren ve ardından Fransa, İspanya, Portekiz, Belçika, İsviçre, Yunanistan, Türkiye, Lübnan, Tayvan ve ABD’yi kapsayan geniş bir turneye çıkan küçük orkestra, birçok yerde sahne aldı. Los Angeles, Oregon, Seattle, New Jersey, San Antonio ve Kansas City senfoni orkestralarıyla birlikte konserler de veren topluluk, 2003 yılında Walt Disney Konser Salonu’nun açılışını yaptı. Pink Martini, ilk albümleri “Sympathique”in yakaladığı satış rakamlarıyla Fransa’da Platin Albüm ile ödüllendirildi. Pink Martini’nin ilgi çeken şarkıları, The West Wing’den Desperate Houseviwes’a kadar, ünlü dizilerde de “soundtrack” olarak kullanıldı.