Mamma Mia müzikali geliyorİsveçli ünlü pop grubu ABBA’nın en sevilen şarkılarıyla hazırlanan ve 1999 yılından bu yana 170’i aşkın ülkede sahnelenen “Mamma Mia” müzikali, Ekim ayında İstanbullu sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Bütün dünyada 30 milyondan fazla seyirci tarafından izlenen “Mamma Mia”, Garanti Bankasının sponsorluğunda, Beşiktaş Kültür Merkezi ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfının organizasyonunda Ekim ayında İstanbul’da olacak.

Dünyanın en neşeli, en eğlenceli, en coşkulu müzikali, tüm görkemiyle 7, 8, 9, 11 ve 12 Ekim tarihlerinde İstanbul Gösteri Merkezi’nde sahne alacak.

Masmavi bir Akdeniz hikayesini sahneye taşıyan müzikal, düğün hazırlığı yapan bir genç kızın babasını bulma hikayesini anlatıyor.

Gösterildiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynayan müzikalin biletleri satışa sunuldu.

Seyirciyi ilk şarkısından itibaren coşkusuyla ayağa kaldıran, 2 saati aşkın bir süre boyunca neşesi ile bambaşka bir dünyaya taşıyan “Mamma Mia”, 1999 yılından bu yana 170’den fazla şehirde gösteri yaptı.

Broadway’de tüm zamanların en çok hasılat yapan gösterisi unvanını elinde bulunduran müzikal, dünyada 350 milyon albüm satan ABBA grubunun şarkıları ile hazırlandı. Londra’daki gösterimin ardından hızla büyüyen müzikal, İngilizce dışında Almanca, Rusça, İspanyolca, Japonca ve İskandinav dillerinde her akşam dünyanın farklı şehirlerinde perdesini açmaya devam ediyor.