Flamenkoevi Dans Atölyesi, 6 Temmuz’da Beyoğlu’ndaki Muammer Karaca Tiyatrosu’nda saat 20.00’de Yaşasın Flamenkoadlı dans ve müzik gösterisi sunacak. Ünlü flamenko dansçısı Melek Yelin sahneye koyduğu ve yönettiği tek perdelik gösteride Yel’e dans atölyesinde yetişen dansçılar da eşlik edecek.

Flamenkoevi’nin kurucusu Melek Yel, Flamenkoyu anlatmak çok zorderken bu zorluğu şöyle dile getiriyor: Öncelikle, bize yabancı olan bir kültüre sorular sormak ve cevaplarını vermek… Kaçınılmaz olarak ona sınırlar çizme isteği, kontrol edebilme ya da fazlasıyla sanat tutkusundan tanımlara hapsetme… Bir taraftan da ilkel duyguların çıplak ifadesi olarak tanımlarken flamenkoyu, bir taraftan da altın bir kafese koymamak…

Gösteriye kendi kültürünün seslerini de kattığını anlatan Melek Yel, orkestrada flamenkonun klasik çalgılarının yanı sıra Doğu çalgılarının bu nedenle işin içine girdiğini anlatıyor. Dansçılara eşlik edecek olan orkestrada gitarda Dinçer Dedeoğlu, vurmalılarda Mehmet Akatay, tablada Hamdi Akatay, udda Ersin Ersavaş, neyde Can Gülbal ve alkış ritimlerde Arzu Karamani, Didem Ezgi Kurt, Aysu Melis Bağlan olacak.

(0 212 249 16 16- www.flamenkoevi.com)

Flamenkoevi Dans Atölyesi, Muammer Karaca Tiyatrosu’nda saat 20.00’de Yaşasın Flamenkoadlı dans ve müzik gösterisi sunacak.